KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13989205
nr 1398 9205
Nils Björklund
(1912-2005), Sverige
Oljemålning, "Hagastaden". Signerad. Olja på pannå, 34x45cm, yttermått inklusive ram: 45x56cm
Nils Björklund, svensk bildkonstnär född i Rö 1912, död 2005 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 24 maj 2021
kl 18:30:04
150 kr
Nils Björklund
Läs mer om Nils Björklund